AdaMerOs Herptil Türkiye
Türkiye Kurbağa ve Sürüngenleri Gözlemciliği ve Fotoğrafçılığı Topluluğu
The Amphibians and Reptiles Monitoring & Photography Society in Turkey
YazıYorum
GözlüYorum
TanıYorum
Tartışıyorum
"EN" türler   
"EN" üyeler   
"EN" fotoğraflar   
"EN" iller   
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Mail Gönder
Ara
Email
Şifre
Şifremi Unuttum | Beni Hatırla
  
 Ana Sayfa
 Fotoğraf Galerisi
 Herptil Forum
 TanıYorum Galerisi
 GözlüYorum Galerisi
 YazıYorum-ÖğreniYorum
 Fotoğraf Arama
 Herptil Türleri
 Türkiye'nin Herptilleri
 İl Portfolyoları
 Etkinlikler ve Duyurular
 Herptil Ansiklopedisi
 Herptil Biyolojisi
 Gözlem ve Fotoğrafçılık
 Kültür ve Sanat
 Hakkımızda
 Topluluk Üyeleri
 Üyelik Başvurusu
 Türk Herpetologlar
 E-Afişlerimiz
 ENGLISH Pages
 ENGLISH e-Posters
 Videolar/Movies
 E-Bülten (THB)
 Bağlantılar
 İletişim
 
  AdaMerOs Kelebek

Türkherptil DKMPGM ile işbirliği yapmaktadır


 

Turkherptil is an affiliated member of Natural Europe Project

Kör Kertenkeleler (Halkalı Kertenkeleler) (AMPHISBAENIA) AMPHISBAENIA Kuyruksuz Kurbağalar (ANURA) ANURA Kertenkeleler (SAURIA) SAURIA Yılanlar (SERPENTES ) SERPENTES Kaplumbağalar (TESTUDINATA) TESTUDINATA Kuyruklu Kurbağalar (Semenderler) (URODELA) URODELA
        Hakkımızda
AdaMerOs Herptil Ne Yapar?

AdaMerOs Herptil Türkiye, ülkemizde yayılış gösteren kurbağa ve sürüngen türlerini tespit etmek; yayılış alanlarını gözlemlemek; bölgesel, ülkesel ve küresel düzeyde korunması için toplumsal farkındalık yaratmak ve kurbağa-sürüngen türlerini tanıtmak amaçlarıyla, DOĞA FOTOĞRAFÇILIĞI  ve DOĞA ile ilgilenen amatör/profesyonel düzeyde ağ örgütlenmesi yoluyla bir araya gelmiş bir  toplululuktur.

Tüm bunların yanında sosyal ve kültürel etkinliklerle bir araya gelerek fotoğraf sanatını herptil fotoğraflamaya uygulamak, birlikte yaptığımız gezilerle günü ve dostluğu paylaşmak da bir o kadar önemli bizim için. AdaMerOs Herptil Türkiye zaman zaman herptil günleri, zaman zaman herptil fotoğraf çekimi turları ve zaman zaman da yarışmalar düzenleyecek. Deneyim ve bilgilerimizi paylaştığımız bir ortam olacak. Paylaştıkça çoğalacağımıza ve büyüyeceğimize inanıyoruz.

AdaMerOs Kelebek Türkiye haricinde, TOPLULUĞUMUZ/SİTEMİZ HİÇBİR DERNEK VEYA KURULUŞ İLE BAĞLANTILI değildir. Kar amacı gütmeyen her topluluk yada kuruluş ile işbirliğine açığız.

Sizleri de bize katılmaya, bilgi ve birikiminizi paylaşmaya davet ediyoruz.

  • TOPLULUĞUN TEMEL AMACI SEVGİ BAĞI OLUŞTURARAK DOĞA DEĞERLERİMİZİ "DOĞALARINDA" KORUNMASINI SAĞLAMAKTIR!
  • HAYVANLARIN TUTSAK EDİLMESİ VE PET OLARAK KULLANILMASINA ŞİDDETLE KARŞIYIZ... HER CANLI GİBİ DOĞALARINDA ÖZGÜRCE YAŞAMALARI GEREKTİĞİNİ SAVUNUYOR VE BU BAĞLAMDA HAREKET EDİYORUZ. BU NEDENLE SAYFAMIZDA BU TİP GÖRÜNTÜLERİN PAYLAŞILMASINA İZİN VERMİYOR ve bize bu bağlamlarda sorulan sorulara da cevap vermiyoruz5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun amacı hayvanların rahat yaşamasını, iyi ve uygun muamele edilmesini, acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı korunmalarını temin etmektir. 
  • TÜM YEREL TÜRLERİMİZ YUKARIDA DEĞİNİLEN ÇERÇEVELERDE PET OLARAK KULLANILMASI, SATILMASI, TOPLANMASI ÜLKEMİZ MEVCUT YASALARINA GÖRE SUÇTUR.  
  • Özel izin alarak çalışma yapan Bilim adamları hariç, BU BAĞLAMDA HAREKET EDENLERİ EN YAKIN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlükleri'ne, ŞEHİRCİLİK VE ÇEVRE BAKANLIĞI Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'ne ve YEREL JANDARMAYA ŞİKAYET EDİNİZ! Gerektiğinde bizlere bildirerek de şikayet edilmelerini sağlayabilirsiniz.

Copyright © 2011 - 2020 AdaMerOs Herptil Türkiye, her hakkı saklıdır.
Bu sitede yayınlanan fotoğrafların ve yazıların hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir.
Fotoğraflar, yazılar ve diğer içeriğin izin alınmadan herhangi bir ortam ve biçimde kullanılması T.C. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.